Proč a kam si pořídit zahradní solární sprchu

Když slunce ohřívá vodu zdarma, měli bychom toho využít. Sluneční energii dostáváme všichni bez podmínek, smluv, závazků a úvěrových smluv.

Do kempu – majitelé kempů by za jistých okolností mohli tímto způsobem zajišťovat pro své klienty ohřev teplé vody pro sprchování a osvěžení v horkých letních dnech. Venkovní solární sprcha by mohla alespoň zčásti zastoupit drahé sprchování pomocí žetonů v uzavřených kabinkách, kde je i problematičtější udržet vhodné hygienické podmínky.

sprchová růžice

Na tábor pro děti – totéž by mohlo platit v dětských táborech, solární ohřev je navíc bezpečný a nehrozí tu prakticky žádné nebezpečí úrazu elektrickým proudem nebo výbuch plynu. Stačí jen vyřešit dostatečný přívod vody, což na táborech, kde je v provozu i centrální kuchyně a umývárna, nemusí být vůbec problém.

Do zahrádkářské kolonie – zahrádkáři oceňují tyto vynálezy a v zahrádkářských osadách a koloniích jsou už zahradní solární sprchy poměrně častým jevem. Sprchu lze využít i při práci se sazenicemi a výpěstky, při očistě nářadí a dalších pracovních pomůcek.

zahradní sprcha

Na chalupu – úspora financí za ohřev vody se hodí i na chalupě. Nemusíte mít zrovna na střeše solární kolektor, docela obyčejná sprcha ohřeje vodu mnohem levněji a vystačíte s ní na umývání nádobí a podlahy a běžné hygienické úkony.

K bazénu – vstupovat do bazénu bychom měli vždy osprchovaní, to ví už i malé děti, které absolvují plavecký výcvik. Šetří se tím bazénová desinfekce a snižují celkové náklady na provoz bazénu, čemuž je právě solární ohřev vody velmi nápomocný.

Na sportoviště – solární sprcha najde uplatnění kdekoli, kde je k dispozici přívod vody, a vhodný terén pro odtok odpadní vody. Proč ji tedy neumístit třeba na sportoviště, jako jsou venkovní kurty, hřiště na plážový volejbal, dětská hřiště, bosonohé chodníky (sprcha s ventilem pro oplachování chodidel) atd.?

Autor příspěvku: