Podpořte správný růst a čistotu zubů

O zubařích, dentální hygieně a kartáčcích se toho napovídá hodně, takže se nám může zdát, že nám z těch všech informací jde až hlava kolem, jenomže toto téma rozhodně nemůžeme podceňovat, protože právě zuby by měly být (a rozhodně také jsou) pro náš život velice důležité. Proto je nesmírně důležité se o tomto tématu bavit. Pořízením jednoho kartáčku to rozhodně nekončí, ale právě začíná.

O ústní hygienu bychom měli pečovat každodenně. V dnešní době už víme, že nejdůležitější jsou zubní kartáčky Dentalescure.

Dále by se mělo jednat o kvalitní pastu na zuby, to je takový doplněk a také o mezizubní kartáčky, případně nit, kterou vyčistíte i mezizubní prostor, aby váš chrup mohl být zdravý a opravdu čistý. Nepodceňujte ho, vždyť ho máte na celý život.

umělé zuby

Zubní kartáčky se mohou v mnohém lišit. Existují větší i menší, v různých materiálech, vzorech, velikostech ale také s různou hustotou štětin, se štětinami hrubšími a jemnějšími. Je toho tedy opravdu hodně, co musíme zohlednit při jejich výběru, proto to není jen tak jednoduché. Moc tvrdé kartáčky dráždí dásně, na druhou stranu ty moc měkké až extrémně měkké by zase nemusely odstranit všechen plak, který se nám v průběhu dne na náš chrup nalepil a který pak dělá pěknou neplechu a paseku, například v tom, že nám tvoří zubní kaz a to víme, že není nic příjemného, protože pak nastává návštěva zubaře a zbytečné vrtání, kterému se dalo tak snadno předejít.

Předcházejte problémům pravidelnou prevencí a návštěvou jak zubaře, tak také dentálního hygienisty.

děti čištění zubů

Každodenní čistění by pak mělo být samozřejmostí. Vybrat bychom si měli takový kartáček, který se nám dobře drží, má správný tvar a pohodlnou rukojeť. Další z možností jsou rovné nebo vlnité štětiny. Ultratenká verze zajistí mimořádně nečekaný pozitivní výsledek. Rozhodně můžete vyzkoušet i něco nového, dokud nenajdete ten správný.

Nesmíme zapomínat ani na naše nejmenší, protože čištění se učíme již od dětství. Samotný základ všeho tedy pramení už v období, kdy jsme ještě batolata.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Autor příspěvku: