Jak neprohloupit s půjčkou?

Určitě se shodneme na tom, že k tomu, aby člověk mohl spokojeně žít, musí být nezbytně k dispozici dostatek finančních prostředků. Ten, kdo má peníze, totiž těmito může platit ostatním, a za to na oplátku může žádat cokoliv, co si jenom lze představit. Ať už někdo potřebuje to či ono, nejspíše se mu za peníze vyhoví, zatímco kdyby je neměl, nikdo pro něj třeba ani nehne prstem.

Jenže má každý z nás vždycky tolik peněz, kolik potřebuje? Samozřejmě, nemá. Někdy se sice v tomto ohledu daří, ale někdy je to složitější a někdy to může dokonce být i učiněná katastrofa. Jednou si člověk na všechno bez problémů vydělá, zatímco jindy nemá dost, ani kdyby se strhal.

směs mincí

Skutečnost, že si někdo nevydělá dost, ale není vesměs omluvou. To, že někdo nemá peníze, neznamená, že může počítat se shovívavostí a porozuměním ze strany těch, od nichž něco, co není bezplatné, potřebuje. A tak se prostě i v časech toho největšího nedostatku nějak musí k penězům přijít. A nejde-li to jinak, přijde určitě i pouhá půjčka vhod.

A když se taková půjčka shání, nejednou se nakonec pořídí hypotéka na pozemek. Tedy nebankovní hypotéka, u níž se dává do zástavy nemovitost a na oplátku se získávají tolik potřebné peníze.

zlaté mince

Proč právě na takovou hypotéku mnozí z nás sázejí? Zpravidla právě proto, že se zde smrsknou veškeré požadavky poskytovatele této půjčky právě na zmíněnou zástavu nemovitosti a prokázání alespoň minimální schopnosti splácet. Nevyžadují se tu nezbytně přemrštěné příjmy žadatele, nemusí tu být nezbytně naprosto dokonalé registry dlužníků, dá se přivřít oko nad nejednou další komplikací, a člověku tu tak půjčí třeba i hodně peněz s dlouhou dobou splatnosti a jinými výhodami. Což je to, s čím by mnozí našinci v bankách počítat nemohli.

Máte-li tedy skutečné těžkosti, neztrácejte ani vy čas marným žádáním o půjčku v bance. Nebankovní hypotéka je sázka na jistotu.

Finance / od

Autor příspěvku: