Pojistit se dá cokoliv

V podstatě každý z nás je nějakým způsobem pojištěný nebo má uzavřenou pojistnou smlouvu na nějaký produkt. Přesto vyrůstají nové trendy a mezi ně například patří i pojištění proti přírodním živlům s návaznou službou včasného varování. S ohledem na zimní měsíce se nyní může pojištění rozšířit na další možné služby, které můžeme skutečně ocenit. K základnímu produktu lze totiž sjednat pojištění plotu, pokud ji poškodí zvěř, dále bazénu, zahrady, skleníku. Také se můžeme setkat se službou deratizace nebo dezinfekce, která je pod touto pojistkou též sjednaná. Zkrátka je toho takové množství, že se vyplatí si nechat poradit od odborníka, který skutečně dokáže sestavit produkt na míru, a hlavně nemusíme se mylně domnívat, že jedno pojištění obsahuje všechno. Často si některé produkty špatně vykládáme.
auto, dům a rodina
Pojištění domu – tato pojistná smlouva se vztahuje na okna, dveře, podlahy, střechu atd.
Pojištění domácnosti – zde je zahrnuto veškeré vybavení bytu, ale i cennosti, dokonce oblečení, elektronika.
Jak je na první pohled vidět, tak zaměnit dvě slova, které mají skoro stejný význam, může znamenat pro některé uživatele uzavřeného produktu velké zklamání, když při nějaké katastrofě zjistí, že vlastně konkrétně na toto pojištěni nebyli, tudíž nedostanou žádné peníze. Jenomže existuje a přibývá mnoho dalších možností a samotný občan, který se tomu nevěnuje, se těžko bude orientovat v produktech.
klíče u zámku

Informace jsou velmi důležité

Pokud vlastníme nějakou rekreační nemovitost, dílnu, kůlnu, stodolu a v ní jsou ukryté nějaké cennosti, tak samozřejmě se mohou také nechat pojistit, ale musí být nějakým způsobem evidované. Informace potřebujeme my, ale i ten, kdo s námi smlouvu uzavírá. Tím budeme i jasně vědět, zdali se na danou věc bude pojištění vztahovat. Důležité je i zabezpečení těchto objektů, pokud budou uzavřeny pouze na rezivý zámek, tak těžko můžeme očekávat náhradu škody. Každé pojištění má své pro a proti. Možná by bylo lepší uzavřít komplexní pojištění, kde bude zahrnuto absolutně všechno, včetně asistence a odpovědnosti.
 

Autor příspěvku: