„Vědecké“ filmy v Olomouci

Slovo vědecké v nadpisu článku je v uvozovkách úmyslně. Tento výraz lze totiž pochopit všelijak. A také, každý člověk chápe něco jinak. Jinak bude matematik chápat výklady českého pravopisu a jinak přednášku o fyzice. Takže skutečně nelze přesně určit které „končiny“ by měl tento výraz obsadit.

V každém případě, poznáte to sami. Pokud již bude věc nad vaše chápání, můžete se o to přestat zajímat, nebo naopak, usednete ke knihám a studijním materiálům a budete se snažit to pochopit. A právě v tom by vám mohl pomoci festival vědeckých filmů v Olomouci.
vstupenky s čísly

Celá tato akce je pojata jako soutěžní, takže již to by mělo zaručit určitou úroveň. Akce se koná od 23. do 28. dubna tohoto roku (2019) a ani nelze vyjmenovat všech čtyři sta osobností, které se do moravského města sjedou.

Soutěžit bude kolem osmdesáti dokumentárních filmů, a to z celého světa. Mimochodem jich bylo přihlášeno, věřte nebo ne, přes čtyři tisíce. Což je v historii olomouckého festivalu vědeckých filmů nový rekord. A z tohoto počtu museli odborníci vybrat právě jen těch osmdesát zmiňovaných.

Téma budou různá, namátkou vyberme například téma Vesmíru, které navštíví náš první kosmonaut Vladimír Remek. A když už jsem prozradil jedno jméno, prozradím i další.
osvícená opona

Téma egyptologie, zaměřené i na naše, české zásluhy v této oblasti, navštíví samotný Zahi Hawass. Je to jeden z nejslavnějších archeologů a egyptologů vůbec, a je znám po celém světě.

Festival bude provázen velkou řadou dalších akcí. To znamená spoustu výstav nebo koncertů. Což mi nedá, abych nenarazil na hudební téma. Přijede sem i autor hudby k seriálu Vikingové Einar Selvik.

Pokud byste měli zájem se účastnit, rychle si ještě zkuste zamluvit ubytování, protože zpráva nesoucí se lidem odborným i laickým hovoří o tom, že veškeré ubytování v Olomouci je beznadějně vyprodáno. Takže mi nezbývá než vám popřát hodně štěstí. Třeba vám to vyjde.

Autor příspěvku: