Kultura a země

Všichni víme, že kultura každé země je jedinečná a originální. Vždycky, když jsem jezdila je se svým přítelem po světě za kulturou, tak jsem se vždycky zastavila v každé zemi a zjišťovala jsem, jakou tam mají tam i obyvatelé kulturu. Jsem totiž opravdu hodně kulturně založený člověk, takže taky ráda objevuji nová místa a novou kulturu. Není ale kultura jako kultura. A když jsem doma v naší zemi v České republice, tak velice často chodím do kina anebo do divadla, kde si vždycky odpočinu. Protože mám totiž velice psychicky náročnou práci, kde pracuji stále nonstop s lidmi a postiženými dětmi.

Kultura mě vždy zajímala.

Takže mě jistě chápete, že taky potřebuji si pořádně odpočinout, abych nedělala stále to samé. Někdy je mi z práce taky smutno a lituji tam mnoho lidí a dětí, takže je pro mě kvalitní odpočinek opravdu velice důležitý. Tak jsem si řekla, že poznávat nové kultury ve světě by mohlo být pro mě opravdu to nejlepší. Když jsem tohle navrhla svému příteli, tak byl rád, protože i on sám řekl, že už ho to doma nebaví a že mi taky chtěl vycestovat někam do světa. Takže jsem byla opravdu ráda, že i můj přítel má v plánu objevovat kulturu společně se mnou. Tato vášeň nám vydržela asi tři nebo čtyři roky, dokud mě přítel neopustil, kvůli jiné ženě.

Kultura je různá.

Byla jsem z toho velice nešťastná, protože jsem si myslela, že když máme společné zájmy a hlavně kulturu, takže si rozumíme a nebudeme se vůbec rozcházet. Jenomže přítel měl úplně jiné plány do budoucna. A mě to samozřejmě mrzí, ale vůbec nic s tím neudělám. Jsem ráda, že máme ale malého syna, se kterým budou já sama objevovat kultury celého světa. Prozatím zatím jenom Českou republiku. Syn totiž taky moc rád cestuje, takže jsem ráda, že tohle syn zdědil po mě. A kam vy nejraději cestujete? Někdo dokonce ani rád necestuje, stejně tak jako moje babička, která mi taky říká, že kultura pro ni nikdy nebyla.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kultura / od

Autor příspěvku: