Jak ho zabavit?

Určitě vaše společnost a pozornost je tím, co vaše dítě ocení nejvíce. Jenže rodiče také potřebují dělat jiné věci, proto zde máte pár tipů na usnadnění zábavy nemocné ratolesti.
 nemocný dítě

  1. Hračky – samozřejmě nic nového pod sluncem, naopak nečekejte od nich, že vydrží dlouho. Jsou „okoukané”, ale pro začátek by na pár hodin mohly pomoci. Zkuste oslovit jiné maminky a hračky si navzájem půjčovat, aniž byste museli řadu z nich kupovat.
  2. Knížky – předškoláci ještě neumí číst, takže musíte vsadit na obrázkové nebo s jednoduchými úkoly, které nepotřebují přílišné vysvětlování, často najdete vhodné už pro děti od tří let. Hodí se také dětské časopisy, do kterých mohou děti malovat, nebo omalovánky, pro větší i vystřihovánky. A protože „štěstí přeje připraveným“, doporučujeme takové knihy mít záloze právě pro tyto případy.
  3. Rádio nebo přehrávač– určitě máte v zásobě oblíbené pohádky či příběhy o mašinkách, zvířátkách, vílách…
  4. Krabice s poklady – poměrně brzy se u nemocných dětí dostanete do bodu, kdy je výše uvedené činnosti nebaví. Do krabice nashromážděte různé drobnosti, se kterými si již dříve dítě hrálo, například korálky, krabičky, stužky od dárků, blok, modelínu, barevné papíry, lístky, starší bižuterii a ponechte prostor dětské fantazii pro hraní.
  5. Balíček drobností na hraní– kupte jako překvapení několik levných drobností, které zabalíte do několika krabic, zábavou by mělo být už samotné rozbalování.
  6. Stavebnice na servírovacím táce  – pokud je vaše dítě rozeným stavitelem, určitě ocení, že i v měkké posteli bude mít možnost si na pevném tácu hrát se stavebnicí, kostičkami.
  7. Hlavolamy a chytré hry– pro trochu starší předškoláky, navíc nezaberou v posteli místo, v některých městech je dokonce možné je vypůjčit v dětských centrech (jako ostatně i jiné hračky).
  8. Na plastikovém ubrusu vytvořte „pískoviště“– namísto písku použijte například rýži, na hraní různé plastové krabičky, přidat můžete i těstoviny nebo neloupaný hrách.
  9. Různé zbytky látek a vln, přidejte roličky, míčky a dítě může třeba navíjet a vystřihovat.
  10. Krabici s s různými materiály, věcmi a magnetem– dítě může zkoumat, které věci jsou magnetické.
  11. Maňásci nebo loutky– můžete si je vytvořit i ze starších ponožek. Pomocí maňásků si můžete zahrát divadlo. Dítě vám také může přehrát scény, které si například z návštěvy lékaře  ještě nezpracovalo.

 hra na lékaře
Dítě určitě ocení, když si v době nemoci vyzkouší něco, co mu běžně nedovolíte…


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Děti / od

Autor příspěvku: