Existuje i na družstevní byt hypotéka?

Není pochyb o tom, že jedním ze snů především mladých lidí je mít vlastní domov. A není divu, koneckonců bydlet ve vlastním má nezanedbatelné výhody. Především například to, že se nemusíte strachovat, zda vám majitel prodlouží smlouvu. Také nemusíte platit za to, že můžete daný dům či byt využívat a nemusíte se ostýchat tam něco změnit, pokud budete chtít.

Pravdou však je, že tento sen si splní jen málokdo. Je to především proto, že cena nemovitostí je poměrně vysoká. A není divu, koneckonců se jedná o značně omezenou komoditu, a navíc cena stavby také není zrovna nejmenší. Avšak zároveň to znamená, že naprostá většina lidí si ji za normálních okolností nemůže dovolit.

hypoteka4

Řešením pro ně může být hypotéka, tedy účelová půjčka, určená ke koupi či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti. Poskytují ji jak bankovní, tak nebankovní společnosti. Je jich poměrně velké množství druhů a občas může být těžké se v nich orientovat.

Avšak i nemovitost sama může přinášet problémy. Co máme například dělat, pokud si chceme koupit družstevní byt? Můžeme i jeho koupi financovat tímto způsobem?

Popravdě ano, můžeme. I na družstevní byt hypotéka FAHD může být použita, avšak je potřeba si předem uvědomit několik zásadních věcí.

hypoteka5

Tou první je, že budete s největší pravděpodobností muset podat přihlášku do onoho družstva. To je samozřejmě v pořádku, otázkou však je, kdy ji podat. V tomto případě je to nejlepší provést ve chvíli, kdy už máte hypotéku jistou. Tak se vyhnete tomu, že budete muset platit členské příspěvky, i když vám bude zamítnuta.

Otázkou pak je, zda můžete do oné hypotéky započítat i členský příspěvek za vstup do družstva. Odpověď zní, že nemůžete. Toto je položka, kterou musíte uhradit zcela kompletně ze svých vlastních zdrojů. Je dobré s tím počítat, ať pak nejste překvapeni.

Jak je vidět, není to tak jednoduché, jak se zdá. Pokud si nejste jisti, raději požádejte o pomoc odborníka. Ten vám dobře poradí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Finance / od

Autor příspěvku: