Efektivní řešení úspory poskytne termovizní měření

Jak efektivně vyřešit správné zateplení domu? Jak zjistit a zároveň zabránit úniku tepla? V tomto směru se lze spolehnout na precizní a dokonalé termovizní měření. Podstata tkví v přesném určení vyzařovaného množství tepelné energie. Tímto je reálné a především snadné zjištění, kudy uniká teplo, ale také zároveň je možné zjistit přehřívání. Prostřednictvím speciální termokamery jsou nalezena konkrétní místa a zároveň vám bude poskytnuta informace, jak danou situaci vhodně vyřešit.
prst na vypínači

Termokamera pracuje na základě infračerveného záření. Funguje na bázi přiřazení určité hodnoty ke každému bodu. Údaje z termogramu se dále vyhodnocují prostřednictvím počítačového softwaru, kde jsou jasně evidentní příčiny problému v rámci úniku tepla. Z výsledné analýzy odborníci nejen zjistí přesné místo, kde dochází k úniku či naopak k přehřátí, ale také lze takto zjistit možné závady na elektroinstalaci či na elektrických zařízeních.

Obvykle se měří obvodové pláště budov, tepelná propustnost střešních krytin, netěsnost oken i dveří apod. Termovizní měření také zkontroluje správnost zateplení domu a současně vyhodnotí kvalitu tepelně-izolačních materiálů. Po vyhodnocení a následném odstranění příčin, je možno snížit úsporu energie až o celých osmdesát procent. Dům si lze nechat opakovaně přeměřit. Zkrátka při jakémkoliv podezření, je ideální volit tento efektivní a zaručený způsob měření. Jedině takto zjistíte konkrétní místa a můžete danou situaci nejlépe vyřešit.
dveře a okno

Co vše lze odhalit?

Prostřednictvím termokamery lze odhalit místa s tepelnými mosty, která by tak díky nadměrnému srážení vlhkosti z okolního vzduchu mohla být napadena plísní. Na plíseň v domácnosti je nutné dávat pozor, neboť má negativní vliv na lidské zdraví. Může způsobit astma i různé alergie.

Výhodou je i možnost zjištění závady u jističe, stykače či vodiče kabelu, která se mohou přehřívat a tím tak účinně eliminovat riziko vzniku požáru. Nechat si změřit elektrorozvody se rozhodně vyplatí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Autor příspěvku: