Bydlení, co vás finančně totálně nevysaje

Koupit si vlastní bydlení váš dnes může přijít na slušné peníze, i když hodně záleží na tom, jestli jste na klasiku, nebo se nebojíte i trochy experimentování.

Bydlení, co vás finančně totálně nevysaje

Není na světě snad člověk, mezi jehož sny nepatří vlastnit alespoň nějakou obytnou nemovitost. Přeci jen, z té pak je jen složité dostat majitele ven, zatímco z podnájmu vás mohou teoreticky vyhodit, kdy se majiteli zachce, i když to samozřejmě také nejde tak jednoduše. Ale koupit si vlastní bydlení je stále složitější, a to hlavně díky nepřetržitě se zvedajícím cenám. To, že byty v Praze jsou předražené, je docela pochopitelné, ale že i v menších obcích se už pomalu nedá sehnat garsonka pod milion, to už zavání problémem.

Mobilní domek

Neexistuje tak pro lidi s nižšími příjmy jiná možnost, než se spolehnout na bydlení v podnájmu nebo si pořídit nějaké alternativní bydlení. Tím může být třeba houseoboat, ale ty zase nejsou tak atraktivní pro jedince, co nejsou nějak více spříznění s vodou. Daleko zajímavější pro normální suchozemce by mohl být mobilní dům celoroční.

Nejedná se pochopitelně o žádný palác, ale na druhou stranu nejde ani o nějaké podřadné bydlení učené pouze pro ty nejnižší vrstvy. V podstatě jde o normální domy, akorát jsou opatřeny koly. Ty jsou samozřejmě výhodou, nikoliv naopak, jelikož si tak můžete své bydlení vzít v podstatě kamkoliv budete chtít. U větších verzí je to samozřejmě problém, protože je nemůžete jen tak zapřáhnout za auto a odjet. Je k tomu potřeba trochu něco silnějšího.

Karava

Na dovolenou

Mobilní domy nejsou však výhodné pouze pro lidi, kteří shánějí levné bydlení, ale i pro jedince, kteří by si rádi pořídili třeba menší chatku. Mají pozemek někde u vody, případně u lesa, ale jelikož se nejedná o stavební parcelu, nemohou tam nic relevantního stavět. A obydlí na kolech by bylo skvělým řešením, které by jim vytrhl trn z paty. Navíc je tu ta výhoda, že není potřeba za každou cenu pořizovat rovnou nejnovější model. I starší typy jsou ještě docela komfortní, zvláště pokud mají sloužit pouze v letních měsících.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Autor příspěvku: