Převážíme na chatu starý nábytek

Jste majiteli rekreačního objektu, který využíváte pouze o víkendech nebo v průběhu dovolené? A převážíte tam občas nějaké předměty z vašeho bytu? Pak s velkou pravděpodobností budete vlastnit vůz s tažným zařízením. Ti z vás, kteří chatu vlastní, ale tažné zařízení Alfa Romeo 164 https://www.amsa.cz/Audi prozatím nemají, by měli vědět, jak zásadní příslušenství to je, a jaké ambice vám umožňuje. Kupříkladu následující:

přívěs s plachtou

Starý koberec – i koberce lze dopravit na chatu, pokud máte k dispozici dostatečně dlouhý přívěsný vozík. Vozíky lze pronajmout například v hobby marketech, vypůjčíte si jej na celý víkend a můžete této situace využít i k dalším záležitostem, například přivezete na chatu písek, sádrokarton, sazenice rostlin a zeminu, mulčovací kůru nebo pytel brambor.

přívěsný vozík

Chladnička – koupili jste novou chladničku a ta stará je stále funkční, pouze pro vaše bytové účely kapacitně nedostačující? Na chatě může dobře posloužit, a tak se vyplatí ji naložit na přívěsný vozík a odvézt. Nepotřebujete k tomu v podstatě nic jiného, snad jen šikovného pomocníka, co chladničku s vámi vynese z bytu a pomůže vám s ní i na chalupě. Kromě chladničky můžete převézt i starou pračku, myčku nádobí, sušičku prádla a další velké spotřebiče. Nezapomeňte však, že nejtěžší z nich bývá pračka, ta může vážit i 70 kg.

Nábytek – na chalupu se starší nábytek odváží velmi často, neboť se tu ještě upotřebí, zatímco v bytě by překážel. Přívěsný vozík je pak jediný přepravní prostředek, s nímž převezete na chalupu například komodu, starou kredenc, válendu, křesla a šatní skříň. Teoreticky si můžete vypůjčit i přepravní dodávku, pokud je toho nábytku víc, ale pronájem vozíku vyjde přece jen levněji, a také je tu mnohem nižší riziko, že jej poškodíte. Poškrábaný nákladový prostor pronajaté dodávky budete muset zaplatit, a nebude to rozhodně levná záležitost.

Autor příspěvku: