Netradiční dovolená v Marsá Alam


Marsá Alam leží asi 250 km od Hurghady v místě, kde pevnina přechází v Rudé moře. Moře je v této oblasti čisté a bohaté na podmořský život. V okolí je mnoho korálových útesů, a to přitahuje mnoho nadšenců pro podmořské potápění. Není žádnou vzácností se zde potkat s delfíny nebo žraloky. Oblast je hodně větrná, a to sem láká milovníky windsurfingu.

Ve městě žije asi 10 tisíc stálých obyvatel, kteří se většinou živí rybolovem a chovem hospodářských zvířat. Nachází se zde také několik těžebních míst na mramor a žulu. V dávné historii se v této oblasti těžilo zlato, smaragdy, polodrahokamy, olovo a měď.

egypt1

Marsá Alam je nejjižnější egyptské letovisko u Rudého moře. Celý rok je zde slunečno a co do počtu slunečních hodin, je opravdu na maximu. Klima je na pobřeží mírnější než ve vnitrozemí. Noci jsou tu teplé. Průměrná roční teplota je 26 °C (den i noc). Zima je zde krátká a větrná. Přichází v prosinci a je doprovázená teplotami kolem 19 °C. Měsíce březen, duben, říjen a listopad jsou pro lidi z našich zeměpisných šířek nejpříjemnější. Jsou srovnatelné s teplotami ve Středomoří. Léta jsou dlouhá a horká a vzhledem k obratníku raky je třeba počítat s tím, že slunce je prakticky kolmo nad horizontem a část dne je zde UV faktor 11+. Nejteplejší měsíc je srpen. Přes den je zde běžně 38 °C, a i v noci je teplota často přes 30 °C. Moře má po celý rok teplotu nad 22 °C.

potápění

Letiště je zde od roku 2003. Letenky do Marsá Alam Levneletenky jsou dostupné po celý rok a přivedou vás až na menší moderní letiště, díky kterému se oblast pro turisty výrazně otevřela.

K nejkrásnějším korálovým útesům patří Coraya. Vede k němu cesta po dlouhém molu, odkud se pořádají i potápěčské výpravy.

V nabídce hotelů je vše, co jen si turista může přát. Ubytování lze obstarat u některého ze zálivů, útesů či v jedné z lagun, kde se v moři prohání delfíni, žraloci, karety a dugongové.

Autor příspěvku: