Jak ušetřit v domácnosti?

Snažíte se šetřit, ale stejně Vám přijde, že stále platíte mnoho financí za domácnost? Uvažujete jak ušetřit, abyste rodinnému rozpočtu ulehčili? Ušetřit se dá na běžných denních činnostech. Existuje až 100 různých způsobů jak na to. Zkuste své šetření začít u žárovek. Česká republika patří v Evropské unii k zemím, kde se nejvíce utrácí za energie. Kvalitní úsporné žárovky Vám ročně ušetří několik stokorun. A to určitě za to stojí. A další stokoruny ročně ušetříte, když budete zhasínat. Ušetřit značnou část financí můžete i na svých elektrospotřebičích.  Při nákupu vybírejte takové, které mají energetické označení A nebo A+. Mohou být sice o něco dražší, ale z dlouhodobého hlediska Vám ušetří velkou část Vašich finančních prostředků.
domácí přístroje 

Stand-by režim – mínus 1500 Kč ročně pro Vaši peněženku

 
Také patříte do té skupiny rodin, které mají elektroniku stále zapnutou v pohotovostním režimu? Tak děláte velmi špatně a svůj rodinný rozpočet ročně ochuzujete o 1500 Kč. I když je televize počítač, notebook nebo set-to box ve stand-by režimu i tak spotřebovává elektrickou energii. Platí to i o nabíječkách na telefon, notebook nebo třeba tablet. Při trvalém umístění do zásuvky spotřebují více energie než při samotném nabíjení.
 

I při vaření se dá ušetřit

 
Nemalé částky lze ušetřit i v kuchyni a není potřeba se omezovat v jídle. Už jen tím, že přizpůsobíte velikost hrnce velikosti plotýnky. I častým otvíráním pečící trouby Vám unikne až 20% tepla. A jak nejlevněji vařit? To se Vám podaří za pomocí zemního plynu. Na druhé místo se řadí indukce a nejhůře na tom je sklo-keramická deska a elektrické plotýnky.

rozpočet domácnosti

Mnoho způsobů jak ušetřit

 
Existuje mnoho způsobů jak ušetřit. Můžete začít už ráno, když si nebudete zuby mýt pod tekoucí vodou a ušetříte až 1700 Kč ročně. To je pro rodinu určitě hezká částka. Zaměřte se na maličkosti a časem poznáte, jaké úspory dosáhnete.

/ od

Autor příspěvku: