Jak trávíme své volné chvíle

Doslova jsme se zamilovali do festivalů, kam jezdíme poslouchat naše oblíbené muzikanty. Většinou jsou tyto akce vícedenní, takže se sbalíme, do kufru dáme stan a vyrážíme s kamarády za svým cílem.
I když se stává, že zrovna před vystoupením našeho oblíbence začne nečekaně pršet, nám to nevadí. Ti, co už popili něco alkoholického, jsou v dobré náladě a tu přenáší na ještě ty střízlivé.
Kempem, kde zpravidla je postavené pódium, se nese velký zpěv nejen od zpěváka, protože fanoušci zpívají z plna hrdla.
Jsou to krásné chvíle. Člověk si odpočine, zazpívá, nikdo nehodnotí, jestli umí zpívat, nebo tancovat, ale naopak, každý se klátí, jak umí, hlavně, když se baví.
fanoušci koncertu
Ale pozor! I tady jsou zloději. Přiblíží se nenápadně zezadu a snaží se strčit ruku do batůžku rozjásaného návštěvníka a ukrást vše, co by mu bylo k užitku.
Proto je lepší držet si věci pěkně na očích.

Výlety po památkách jsou důkazem toho, že nás zajímá historie naší země, chceme se dozvědět ledacos o způsobu života šlechty v různých stoletích (o chudých tolik ne, ty vždycky jenom makali, aby se bohatí měli dobře), obdivujeme stavby, které byly z našeho současného pohledu vytvořeny v primitivních podmínkách a nasloucháme legendám vážícím se k té které pamětihodnosti.
Kupujeme si vstupenky do černých kuchyní, kde kroutíme hlavou nad jednoduchými kamny, které by už dneska málokdo dokázal roztopit, a divíme se, jaké lahodné pokrmy byly zde připravovány. Často bychom je nesvedli ani ve svých moderně zařízených kuchyních plných supermoderních přístrojů.
Jestli máte menší děti a je vám nemilé, když zlobí při prohlídkách a ostatní návštěvníci na vás vrhají naštvané pohledy, najděte si nějaký zámek, nebo hrad, kde pořádají prohlídky s výkladem zaměřeným přímo pro ně. Bude je to bavit a navíc je naučíte zajímat se o naší historii.
V některých skanzenech, kde se dozvíte mnoho zajímavého o životě na vesnicích, si mohou po staru ledacos zkusit vyrobit.
dav fanoušků
Vábí nás letní divadelní představení. Během prázdnin, kdy konečně o dovolenou máme čas, ho navštívíme. Je to naprosto jedinečný zážitek, protože hraní pod širým nebem je úplně něco jiného, než sedět v zavřeném sále.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
/ od

Autor příspěvku: