Jak se u mužů pozná zvětšená prostata a jak ji následně léčit?

U starších mužů je běžné, že mají potíže se zvětšenou prostatou. Koho se to může týkat a jak se s tím dá bojovat? Existuje opravdu úspěšná léčba?

Jak se u mužů pozná zvětšená prostata a jak ji následně léčit?

S přibývajícím věkem se přidávají nejrůznější potíže a onemocnění, to je běžné. Zatímco ženy mají své problémy s nástupem menopauzy, u mužů se objevuje zvětšená prostata. Sebou to nese celou řadu problémů a ty nemusí být úplně příjemné. Prostata je výhradně mužským pohlavním orgánem, jelikož ale je umístěna blízko močového měchýře, právě potíže při močení na tento problém obvykle upozorní. Kdy se mít na pozoru a jak si poradit s léčbou?

léky na zvětšenou prostatu

Když se věk hlásí o slovo

Bohužel je zvětšená prostata opravdu velmi častým problémem, muži v důchodovém věku se s tím musí potýkat a tak je třeba s tím téměř s jistotou počítat již předem. Určitě je lepší chodit na pravidelné prohlídky, poznat to ale můžete i sami. Kolem čtyřicátého roku života mohou nastat první problémy, kolem padesátky je to však ještě častější a později se zvětšená prostata objevuje až u devadesáti procent mužů. A jaké má zvětšená prostata příznaky?

Mezi ty nejčastější patří zejména časté nutkání k močení, proud moči ale slábne, později už se může objevovat pouze pocit, že se vám chce močit, přitom ale nejde dostat ven ani kapka. Dost často se muži budí v noci na toaletu, což je opravdu nepříjemné a znehodnocuje to i celkový spánek. Vstávat přitom může muž na toaletu během noci i několikrát. Mohou se přidat tupé bolesti, moč se začne zbarvovat nebo se v ní dají objevit příměsi krve. S tím je skutečně potřeba něco udělat.

urolog prostatu vyšetří

Co pomáhá?

Pomoci samozřejmě může lékař, který vás odešle k odborníkovi na vyšetření, při prvních příznacích ale můžete sáhnout po dostupných vitamínech a doplňcích stravy, kterých je možné na trhu najít hned několik. Určitě se vám uleví, pokud ale problémy neustupují, lékařskému vyšetření se dříve či později stejně nevyhnete.

Než vás začne zvětšená prostata opravdu omezovat a to i v sexuálním životě, začněte své problémy skutečně raději řešit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Autor příspěvku: