Jak relaxovat a dobít baterky v Berlíně

Botanická zahrada
Zahrady jsou uhnízděny v klidné čtvrti Dahlem. Představují rostliny a stromy z celého světa a poskytují ideální únik od hluku hlavního města. Za malý poplatek se můžete projít po lesích a loukách a odpočinout si tak od prohlídky historických památek nebo třeba večerní party.
 pouliční umění
Yoga Café
Trendy městská část Prenzlauer Berg je domovem mnoha bohémských kaváren, ale toto místo Vám nabízí více než jen zdravé lahůdky. Je to také první kavárna jógy. Vedle mimořádně chutného vegetariánského jídelní ho lístku Vám také nabízí kurzy jógy. Všechny ingredience na jídelním lístku pochází z místních zdrojů.
 
Museum der Stille
Turisté, kteří hledají přestávku od normálu a touží po klidu a míru, budou nadšení z tohoto muzea. Název muzea znamená v doslovném překladu „muzeum klidnosti“.  Prostor podporuje meditaci a reflexi mezi velkoformátovými malbami a zajímavou architekturou. Vstupné je zdarma.
 řeka v Berlíně
Café am Neuen See
Zastrčená kavárna s restaurací v tichém rohu Tiergarten poskytuje útočiště pro zaneprázdněné Berlíňany. Podává se zde tradiční německé jídlo a je romantickým úkrytem, který může připomínat Braniborský venkov. V teplém počasí si mohou návštěvníci vypůjčit paddleboat a projet se po tichých kanálech v samotném Tiergartenu.
 
Tiergarten
Největší a nejkrásnější městský park v Berlíně je domovem městské zoo. Se svými památníky a okouzlujícími květinovými zahradami je ideálním prostředím pro klidnou procházku nebo pro chvíle samoty. Park zaujímá více než 200 hektarů půdy, kde můžete běhat nebo jezdit na kole.
 
Badeschiff
V doslovném překladu se o bazénu mluví jako o „koupací lodi“. Původně byl otevřen jako umělecký projekt na řece Spree v roce 2004. Od té doby se unikátní místo stalo velmi oblíbeným pro Berlíňany. Během léta je bazén obklopen rozlehlými lehátky a Dj´s.
 
Volkspark Friedrichshain
Nejstarší městský park má 49 hektarů a nachází se jen pár minut od Alexanderplatz.

Autor příspěvku: