Hýbat se může být zábavné

Trendem dnešní doby se stal zdravý životní styl. Ke zdravému způsobu stravování patří také přiměřený pohyb. Sportovci mají svůj výkon pod kontrolou, sport je pro ně koníčkem a ví jak a kdy trénovat své tělo. Ale co lidé, které sport nebaví a nemají žádnou motivaci se hýbat, přesto by rádi pro sebe něco udělali? Spoustě lidí sen o krásné postavě zhatí vidina úmorného cvičení a slabá vůle. Ale co když existuje něco, co by pomohlo i takovým lidem najít v hýbání se zábavu?
hodinky na klávesnici
Řeč je o chytrých náramcích, které se na trhu velmi rozšířily a oblíbily. Dnes už nabízí lidem mnoho užitečných funkcí a informací o jejich celodenní aktivitě. Jsou k dostání v mnoha podobách. Každá firma nabízí své designové hodinky. Vzhled se může lišit v páscích, které můžou mít jinou barvu a tvarem samotného displeje. Materiál náramku by měl být odolný vůči nárazům, povětrnostním vlivům, slunečnímu záření a vodě. Měl by na ruku padnout tak, aby nebyl překážkou při vykonávání sportu nebo běžnému dennímu nošení.
Náramek je nutný pro používání spárovat se svým smartphonem. Pro první použití je potřeba uživatelem vyplnit pár základních údajů o pohlaví, výšce a hmotnosti. Potom nám ukazuje mnoho užitečných informací. Při denním nošení plní funkci hodinek. Avšak kromě času a data ukazují také počet ušlých kroků, měří srdeční tep a fyzickou aktivitu, ukazují poslední notifikaci ze smartphonu, stav nabití baterie a další.
Samotná aplikace obsahuje mnoho zajímavých a důležitých informací o celodenní aktivitě a její úspěšnosti na zdravý životní styl. Majitelům sděluje délku a kvalitu spánku, měří jejich tep po celý den a ukazuje vývojovou křivku naměřených hodnot. Snímá aktivity a počítá spálené kalorie. Aplikaci jde používat i při pravidelném cvičení, kdy nám ukazuje a hlídá cvičící program, dodržování a splnění nastavení denních výzev. Pokud denní norma pohybu není splněna, náramek majitele na tuto skutečnost upozorní a připomene mu, že je potřeba se hýbat. Další skvělou funkci, která může člověka motivovat k pohybu je spárování náramku s náramkem jiného uživatele. Pak je možné sledovat aktivitu i svého přítele a předhánět se v lepších výsledcích.
slečna při běhání
Lze tedy říci, že chytré náramky nemusí sloužit jen jako informační zdroj sportovcům, ale i největším lenochům, kteří se sebou chtějí něco dělat a potřebují jen nakopnout. Pak se může i s obyčejné chůze stát zábava.

Autor příspěvku: