Cyklistika pro zdravější já

Jízdní kolo má většina z nás doma…no někteří už několik let zavřené v garáži nebo sklepě, přesto má. Cyklistika v České republice každým rokem nabírá na popularitě, kolikrát můžeme vidět celé rodiny, které se s oblibou vydávají za dobrodružstvím. Tak když může na kolo usednout malé dítě, proč ne vy? Uvidíte, že taková jízda na čerstvém vzduchu dokáže lépe odreagovat než hodina v posilovně.

jízda na kole

Je potřeba poznamenat, že cyklistika je poměrně nenáročný sport, který lze provozovat v každém věku nebo tedy alespoň do doby, kdy nám to zdraví dovolí. Cyklistiku tak volí řada lidí, kteří mají problémy s pohybovým aparátem nebo klouby, které jsou při jízdě méně namáhány než je tomu u jiných sportovních aktivit. Zkrátka šlápnout do pedálů, nechat si větrem čechrat vlasy a objevit dosud nepoznané, to u jiného sportu nezažijete.

Když jízda na kole přináší bolest

Mnoho lidí si hlavně v začátcích stěžuje po delší trase na bolest třísel, která je mnohdy doprovázena výběrem špatného oblečení nebo nesprávným typem sedátka. Obě tyto příčiny mají ale vcelku snadné řešení, které nevyžaduje větší investice. V prvním případě se vyplatí vsadit na termoprádlo pánské craft https://www.c-store.cz/TERMOPRADLO-c59_0_1.htm v kombinaci s cyklistickým oblečení. I druhý problém se dá snadno vyřešit ve specializované prodejce, kde vám vyškolený personál jistě poradí něco pohodlnějšího. No a je po problému. Mějte na paměti, že jízda na kole, ani při delších vzdálenostech, by bolet neměla. Pokud tomu tak je, něco není v pořádku.

pohled cyklisty

Na kole jedině s dobrou náladou

Fyzická aktivita nám pomáhá udržovat dobrou náladu a při jízdě na kole to platí zrovna tak. Nahoďte úsměv a začátky budou rázem snesitelnější. I když se může stát, že několik prvních jízd bude spíš tlačit, než šlapat. Nicméně, za zkoušku tenhle sport rozhodně stojí.

Autor příspěvku: