Armáda ve skříni!

Trochu té „klukovské“ módy v šatníku dívek a žen nemusí samozřejmě znamenat ztrátu ženskosti. Pokud jsou pánských prvky vhodně použity, dokážou ji naopak podtrhnout. Platí to i v případě, když ženy obléknou maskáče či vysoké kožené šněrovací boty. Vojenská móda jim zkrátka také sluší!

army-1446021_960_720

Army styl mají v oblibě především sportovně založené dívky a ženy. Tato móda se v různých obměnách vrací na přehlídková mola i do „běžného života“ již řadu let. Kousky vojenského stylu se barvami a střihy dobře začleňují do dámského šatníku a umožňují vytváření velkého množství různých zajímavých kombinací. Bundy jsou delší (parky) i krátké do pasu (tzv. letecké). Pro vlněné kabáty (všech délek) jsou typická výrazná ramena (vycpávky, nárameníky), knoflíky, přezky. Takový pěkný „vojenský“ kabátek nebo parka vypadají dobře s džínami, ale můžeme k nim obléknout i čistě ženské sukně a šaty. Nejvíce army oblečení využijeme v módě pro volný čas, sportování a cestování. Například různá trička, tílka a kalhoty typicky vojenských barvev nebo s kamuflážovými vzory (camo). Ovšem pokud máme dost odvahy a umíme vybrat vhodnou kombinaci, dá se „zelená móda“ začlenit i do garderoby pro slavnostnější příležitosti a být v ní dámou velice elegantní.

Elegantní v army

Barvy vojenské módy, tedy především tmavě zelená, olivová, khaki, šedá, písková, různé odstíny hnědé a černá, se samozřejmě velice dobře hodí i pro kousky oblečení společenského. Odborníci z řad módních návrhářů doporučují nebát se začlenit také pro tento styl typický maskáčový vzor. Například na delší halence či svetru. K tomu můžeme přidat třeba černé legíny. Z doplňků se pak hodí ty ve zlaté barvě.

train-5185400_960_720

Army boty

A obutí je samozřejmě také hodně důležité. Robustní vojenské boty nosilí také pankeři, motorkáři, gothici nebo hipsteři. Můžeme si je koupit v různých barvách a provedeních. Mají mohutnější podrážky, přezky, šněrování a jsou vysoké. Můžeme je obout k vojenským bundám, kouskům s kamuflážovým vzorem jako jsou svetry, trička a tílka, k úzkým džínům, legínám i kraťasům. Ale lze je vzít třeba i k zelené halence a sukni. K této variantě jsou v obchodech k dostání i „odlehčené“, nižší boty s méně mohutnou podrážkou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Autor příspěvku: